Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud se nás rozhodnete podpořit osobní účastí v náš velký den, tak se vám jistě bude hodit pár základních informací.

 

Datum konání: 7. 8. 2010
Čas konání: 12:00 hodin
Místo konání: katedrála sv. Petra a Pavla v Brně (Petrov)

 

Místo konání svatebního obřadu: katedrála sv. Petra a Pavla
(GPS souřadnice:
49°11'26.594"N, 16°36'26.695"E) odkaz viz rubrika oblíbené odkazy.

Místo konání svatební hostiny i odpolední veselice: Sluneční dvůr
(GPS souřadnice:
49°10'41.3"N, 16°41'3.504"E) odkaz viz rubrika
oblíbené odkazy
.

 

Časový harmonogram:

10:00 příjezd svatebních hostů do domů nevěsty a ženicha,
          zdobení aut, občerstvení

11:15 odjezd svatební kolony z domu nevěsty

12:00 obřad (Petrov, Brno)

12:45 společné fotografování

13:00 sólo focení novomanželů
          (pro svatebčany možnost prohlídky krypty či vyhlídkové věže Petrova)

14:00 odjezd na svatební hostinu

14:30 svatební oběd (přátelé omluví, pouze pro rodinu)

17:00 zahájení večerní svatební veselice s kapelou

 

 

Rady a s dovolením pokyny pro hosty, přátele a vůbec všechny, kdo budou tak hodní a podpoří nás svou účastí.

 

Sraz všech účastníků je plánován na Petrově. Doprava nejbližších rodinných příslušníků bude zorganizována ve svatební koloně od bydliště nevěsty až do katedrály. Dle slov oddávajícího jáhna vřele doporučujeme nebránít se označení všech automobilů svatební stužkou. Pokud byste ji neměli na viditelném místě, mohlo by se stát, že na svém autě naleznete po obřadě botičku se vzkazem městské policie Brno. V okolí Petrova je totiž parkování povoleno pouze s výjimkou biskupství a vozidel svatebčanů :o)

 

Ostatní přátele, příbuzné a hosty, kteří přijedou až před obřadem přímo na Petrov, prosíme, zanechte nám u katedrály několik parkovacích míst a též volné prostranství pro příjezd svatební kolony. Děkujeme :o)

  

Aby se svatebčané nenudili během focení novomanželů, je pro vás zajištěna prohlídka krypty nebo se též můžete po zdolání 130 schodů kochat nádherným výhledem na Brno a daleké okolí z vyhlídkové věže katedrály. Kdo nechce, samozřejmě nemusí a může se třeba jen procházet po okolí Petrova či přilehlých Denisových sadech.

 

 Obrazek

 

Na druhou hodinu je plánován odjezd svatební kolony z katedrály do  Slunečního dvora. Restaurace se nachází přímo na centrálním náměstí v brněnské městské části Slatina. Je tu možnost venkovního posezení  před hotelem. Pro kuřáky je vyhrazena terasa s posezením přímo u sálu. Zde nás přátelé musí omluvit, ale hostina v čase oběda je organizována pouze pro rodinné příslušníky. Nicméně na sále uvedené restaurace poté od 17:00 vypukne svatební veselice, kam zveme vybrané hosty a přátele. Odkaz na rastaurant viz rubrika oblíbené odkazy.


 Obrazek

 

 

Ostatní naši hosté mají v čase oběda rodinných příslušníků prostor zejména k ubytování (pokyny viz dále) a samozřejmě též k samostatnému obědu. Pro svatební hostinu je v restauraci vymezen samostatný sál, restaurace bude v provozu.

 

Ubytování svatebčanů je zajištěné v několika lokalitách. Někteří svatebčané naleznou ubytování v soukromí přímo u rodičů nevěsty. Pro všechny svatební hosty je samozřejmě zajištěn odvoz.


Obrazek

 

 Drobná, nicméně podstatná informace na závěr. Rodina si nepřeje nepřiměřené úlety, např. nepřiměřeně dlouhý únos nevěsty. Restaurací je v Brně 830 a dle slov ženicha by na hledání nevěsty bez jakékoliv indície okamžitě rezignoval :-)))